Yüksek Gerilim
451
page-template-default,page,page-id-451,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Yüksek Gerilim

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

 

Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri’nde can ve mal güvenliğinin sağlanması, ekonomik kayıpların önlenmesi için gerekli işletme hizmetlerinin yürütülmesini üstlenen yetkili kişilere “Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu” denir.

 

Elektrik enerji ihtiyacını yüksek gerilim şebekesi üzerinden kendine ait bir trafo vasıtasıyla alan, yani bünyesinde 1 kV ve üzeri gerilim bulunan tesisler bir elektrik veya elektrik-elektronik mühendisinden yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti almak zorundadır.

1 kV’un üstündeki yüksek gerilim tesislerinin işletme sorumluluğunu üstlenen elektrik mühendislerinin yetki ve yükümlülükleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nca yürürlüğe konulan 30.11.2000 tarihli ve 24246 sayılı Resmî Gazete‘de yayımlanan Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’nde belirtilmiştir.

EGE ATASER ELEKTRİK MÜHENDİSLİK İNŞAAT ENERJİ TAAH. MÜŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.  İzmir ve çevresinde yüksek gerilim işletme sorumluluğu ( trafo işletme sorumluluğu ) hizmeti vermeye yetkili bir elektrik mühendislik firmasıdır. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti için bizimle iletişime geçebilirisiniz.

TEL : 0232 500 04 05     GSM : 05315552412  MAİL:info@ataserelektrik.com